İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Tolga Depci’den İTSO’ya Teşekkür

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Sharing is caring!

“İTSO Projelerde İSTE’nin Yanında Yer Aldı”

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) 2021 yılı yolculuğu boyunca yapılan faaliyetlerin tanıtımı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve diğer tüm birimlerde bulunan laboratuvarların açılış töreni yoğun katılımla gerçekleşti.
İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tolga Depci yaptığı konuşmasında, “Üniversitemizin bu günlere gelmesinde her zaman desteklerini gördüğümüz ve yanımızda olan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine de teşekkür ediyorum” dedi.
Bulundukları şehirde bacasız fabrika olarak adlandırılan üniversiteler, o şehrin ekonomik sosyal ve kültürel yönden gelişmesine de öncülük eden kuruluşlardır. İskenderun Teknik Üniversitesi de kurulduğu günden bu yana kent ile özdeşleşerek başarı grafiğini her geçen gün yükseltiyor. İSTE’nin başarısında ve projelerinde her zaman yanında olan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası şehre fakültelerin kazandırılması noktasında iş dünyası ile birlikte hareket etmiştir. Kurulma aşamasında her zaman üniversitenin yanında olan İTSO, Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi, Teknopark, Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM), İTSO Bulvarı, öğrencilere burs imkanı olmak üzere üniversiteye araç gereç temini ve bir çok konuda destek olarak, üniversitesine sahip çıkmıştır.
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin gayretleri ile üniversiteye kazandırılan projeler sayesinde, yeni iş ve istihdam alanları da oluşmaya başladı. Üniversitenin gelecekte daha nitelikli hale gelmesi için adeta öncülük eden İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının destekleri ile üniversiteye kazandırılan Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi, Teknopark ve MESEM projelerinin hayata geçirilmesi ile daha kalifiye ve aranılan elamanlar bölgemizde yetişecek.
İskenderun Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilen sunum ve açılış törenine Hatay milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve eşi Dr.Ayşenur Yönden, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emin Ünalan, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Yönetim Kurulu Üyesi Müfit Tennioğlu, İskenderun OSB Başkanı Ayhan Tosyalı, hayırsever iş insanları Recep Atakaş, Nuri Üysen, protokol üyeleri, İSTE akademik ve idari personeller katıldı.

Sharing is caring!

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>