İTSO Personeli Gümrük işleri Komisyonu (CAD) Çalışma Grubu toplantısına katıldı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Sharing is caring!

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez ve Proje Sorumlusu Dilek Yalçın, Uluslararası Karayolu Taşımacıları Birliği (IRU) bünyesindeki Gümrük işleri Komisyonu (CAD) Çalışma Grubu toplantısına katıldılar.
TOBB Taşıma ve Lojistik Sistemler Dairesinden katılım sağlanan Uluslararası Karayolu Taşımacıları Birliği (IRU) bünyesindeki Gümrük işleri Komisyonu (CAD) Çalışma Grubu toplantısı video konferans yolu ile yapıldı.
Toplantıda, sınır geçiş prosedürlerine ilişkin sorunların görüşüldüğü toplantıda Tır sözleşmesi Ek-11 kabulü ile e-Tır projesine yönelik olarak gerçekleştirilecek çalışmalar gündeme geldi.
Bu bağlamda tır işlemlerinin kefil kuruluşlar nezdindeki uygulamalarına yönelik karşılıklı değerlendirmeler yapıldı ve katılımcılar ile karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Sharing is caring!

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

shares