Hatay’da cenaze ve düğünlere kısıtlama

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Sharing is caring!

Hatay İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca il genelinde düğün ve cenazelere kısıtlama getirildi. Karara göre düğünler en geç 23.00’te sonlandırılacak, mahalle aralarında yapılan sokak düğünlerinin daha geniş alanlarda yapılabilmesi için okul bahçeleri tahsis edilecek. Cenazelerde ise cenaze namazı ve defin işlemlerine sınırlı sayıda yakınının katılımına izin verilecek.
Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Düğünlerde müzik yayınlarının en geç saat 23.00’te son bulması, düğün sürelerinin kısıtlanması, en kısa sürede tamamlanmasının sağlanması, mahalle aralarında yapılan sokak düğünlerinin daha geniş alanlarda yapılabilmesi ve mesafe kurallarına uyumun daha kolay sağlanabilmesi için uygun ve mümkün olması halinde okul bahçelerinin tahsis edilmesi. Taziyelerin telefonla yapılmasına yönelik bilinçlendirme faaliyetlerine ağırlık verilmesi, bu amaçla taziye yapılacak yerlerde (cenaze yakınlarının evleri de dahil) yüz yüze taziye yapılmaması, bunun yerine telefonla taziye bildirilmesi yönünde bilgilendirici afişlerin cenaze evlerine asılmasının sağlanması, cenaze namazı ve defin işlemlerine sınırlı sayıda yakınının katılımına izin verilmesi kararı verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Sharing is caring!

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

shares